ZADZWOŃ

+48 41 34 33 125

Umów się na wizytę

Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku
Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku

Hamowanie krótkowzroczności

Fakty dotyczące krótkowzroczności u dzieci i młodych osób dorosłych

 

1. Krótkowzroczność wśród dzieci przybiera rozmiary epidemii.
2. 60 lat temu, krótkowzroczność występowała u 10-20% mieszkańców Chin. Obecnie ten odsetek wzrósł do 90% dzieci i młodych osób dorosłych. W Seulu krótkowzrocznych jest aż 96,5% dziewiętnastoletnich mężczyzn.
3. W USA i Europie krótkowzroczność występuje u około połowy młodych osób dorosłych, czyli dwa razy częściej niż pół wieku temu.
4. Szacuje się, że na świecie żyje obecnie około 2,5 miliarda osób z krótkowzrocznością (w przybliżeniu jest to 1/3 całej populacji).
5. Krótkowzroczność występująca u dzieci może prowadzić do powstania zaburzeń i patologii wzrokowych na późniejszym etapie życia. Niektóre z nich mogą grozić utratą wzroku.
6. Powikłania związane z krótkowzrocznością, powstają w wyniku wzrostu długości gałki ocznej i rozciągania tkanek oka, co prowadzi do osłabienia struktur położonych w tylnej części gałki ocznej. Następuje wówczas wzrost ryzyka odwarstwienia siatkówki i zwyrodnienia plamki oraz znaczny wzrost ryzyka wystąpienia jaskry i zaćmy.

 

Chociaż nie znamy jeszcze metody leczenia, istnieje kilka sposobów o potwierdzonej skuteczności, które pozwalają spowolnić tempo rozwoju krótkowzroczności

ZADZWOŃ

+48 413 433 125

Umów się na wizytę

Zapraszamy
ul. Sienkiewicza 4 B
Kielce
Pn-Pt 9.00-17.00
So, Nd nieczynne
recepcja@okulistyka-wasik.pl