Hamowanie krótkowzroczności

Fakty dotyczące krótkowzroczności u dzieci i młodych osób dorosłych

 

1. Krótkowzroczność wśród dzieci przybiera rozmiary epidemii.
2. 60 lat temu, krótkowzroczność występowała u 10-20% mieszkańców Chin. Obecnie ten odsetek wzrósł do 90% dzieci i młodych osób dorosłych. W Seulu krótkowzrocznych jest aż 96,5% dziewiętnastoletnich mężczyzn.
3. W USA i Europie krótkowzroczność występuje u około połowy młodych osób dorosłych, czyli dwa razy częściej niż pół wieku temu.
4. Szacuje się, że na świecie żyje obecnie około 2,5 miliarda osób z krótkowzrocznością (w przybliżeniu jest to 1/3 całej populacji).
5. Krótkowzroczność występująca u dzieci może prowadzić do powstania zaburzeń i patologii wzrokowych na późniejszym etapie życia. Niektóre z nich mogą grozić utratą wzroku.
6. Powikłania związane z krótkowzrocznością, powstają w wyniku wzrostu długości gałki ocznej i rozciągania tkanek oka, co prowadzi do osłabienia struktur położonych w tylnej części gałki ocznej. Następuje wówczas wzrost ryzyka odwarstwienia siatkówki i zwyrodnienia plamki oraz znaczny wzrost ryzyka wystąpienia jaskry i zaćmy.

 

Chociaż nie znamy jeszcze metody leczenia, istnieje kilka sposobów o potwierdzonej skuteczności, które pozwalają spowolnić tempo rozwoju krótkowzroczności

ZADZWOŃ

+48 413 433 125

Umów się na wizytę

Zapraszamy
ul. Sienkiewicza 4 B
Kielce
Pn-Pt 9.00-17.00
So, Nd nieczynne
recepcja@okulistyka-wasik.pl

Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku Logo Centrum Korekcji Wad Wzroku